Poznaj IFM Global Funds S.A.

Doświadczenie, indywidualne podejście, fachowość i globalna perspektywa

IFM Global Funds to unikatowa oferta otwartych Funduszy inwestycyjnych oraz Programów Systematycznego Oszczędzania uruchomionych dla polskich inwestorów pod parasolem Bright Cap SICAV. To przedsięwzięcie IFM Global Funds S.A. (www.ifmpl.com).

Programy Systematycznego Oszczędzania IFM( PSO IFM Moje Dziecko z Bonusem, PSO IFM Moja Przyszłość z Bonusem, PSO IFM Żelazny Kapitał z Bonusem) to wyjątkowe produkty z gwarancją wypłaty sowitego bonusu, pozwalające systematycznie gromadzić środki na konkretne cele (dla Twojego dziecka, na Twoją emeryturę, czy zabezpieczenie Twojego żelaznego kapitału). Ich unikalność polega na gwarancji bonusu, gromadzeniu i pomnażaniu oszczędności na całym świecie oraz dostępności od bardzo niskich kwot i braku jakichkolwiek opłat, poza opłatą za otwarcie Programu.

Fundusze IFM Global Funds zostały zarejestrowane w Luksemburgu. To największy rynek funduszy inwestycyjnych w Europie. Daje dostęp do najlepszych instrumentów finansowych, niedostępnych bezpośrednio dla polskiego Inwestora. To one wykorzystywane są w naszych Funduszach i z tego korzystają nasi Klienci.

Fundusze IFM Global Funds są notyfikowane przez polską Komisję Nadzoru Finansowego (KNF, www.knf.gov.pl) oraz nadzorowane przez luksemburską Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF, www.cssf.lu).

Grudzień 2003

Powstaje IFM Global Funds

Kwiecień 2004

IFM Global Funds S.A otrzymało zezwolenie Komisji Papierów Wartościowych i Giełd nr DFI/W/4031-65-01/1663/04, umożliwiające świadczenie usług pośrednictwa w sprzedaży jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych klientom prywatnym i instytucjonalnym.

Grudzień 2005

Jako pierwsza Firma w Polsce IFM Global Funds S.A. podpisała umowę o współpracy ze światowym gigantem Franklin Templeton Investments.

Styczeń 2008

IFM Global Funds S.A. rozpoczęła oferowanie autorskich, globalnych strategii inwestycyjnych. Był to początek oferowania uporządkowanej usługi doradztwa inwestycyjnego.

Maj 2013

IFM Global Funds S.A. z sukcesem (w ślad za pozytywną decyzją polskiej Komisji Nadzoru Finansowego - KNF) uruchamia dom maklerski z usługą zarzadzania portfelami.

Lipiec 2013

Akcje IFM Global Funds S.A. zadebiutowały na rynku alternatywnego systemu obrotu NewConnect.

Listopad 2015

Fundusze IFM Global Funds otrzymują zezwolenie na działalność od luksemburskiego nadzoru finansowego Commission de Serveillance du Secteur Financier (CSSF).

Marzec 2016

Fundusze IFM Global Funds zostają wpisane przez polską Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) do Rejestru funduszy zagranicznych i stają się dostępne dla polskich Inwestorów.

Styczeń 2018

Uruchomienie Programów Systematycznego Oszczędzania IFM: Moje Dziecko z Bonusem
Moja Przyszłość z Bonusem
Żelazny Kapitał z Bonusem

Kwiecień 2018

Uruchomienie Strategii Modelowych IFM: Portfel Aktywnej Alokacji
Portfel Dywidendowy
Portfel Lokacyjny
Portfel Obligacji Wysokodochodowych

Misja

Fundamenty naszego biznesu zostały zbudowane na przedsiębiorczości, silnej woli, zaufaniu, wytrwałości i ciężkiej pracy.

Naszą misją jest podnoszenie wartości Firmy poprzez doskonałe zaspokajanie potrzeb rosnącego grona naszych Klientów. Chcemy koncentrować się wyłącznie na efektywnym zarządzaniu powierzonymi pod naszą opiekę pieniędzmi. Zapewniamy przede wszystkim bezpieczeństwo inwestycji poprzez stosowanie globalnej dywersyfikacji w zarządzanych przez nas Funduszach IFM Global Funds. Stale stosowaną przez nas zasadą inwestycyjną jest w pierwszej kolejności ochrona realnej wartość kapitału naszych Klientów, w drugiej kolejności - pomnażanie go.

Jesteśmy wierni stosowanym narzędziom pracy, wypracowanym procesom decyzyjnym, przetestowanym sposobom pozyskiwania globalnej wiedzy, która w decydujący sposób wpływa na wartość środków naszych Klientów.

NASZ ZESPÓŁ

Aleksander Jawień

Aleksander Jawień

Prezes Zarządu IFM Global Funds S.A.


Absolwent Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach. Posi (...)
Czytaj więcej
Izabela Piecuch

Izabela Piecuch

Wiceprezes Zarządu IFM Global Funds S.A.


Absolwentka Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach, po (...)
Czytaj więcej
Anna Szajówka

Anna Szajówka

Dyrektor, Doradca Klienta w IFM Global Funds S.A.


W IFM Global Funds S.A. zajmuje się pozyskiwaniem klientów oraz utrzym (...)
Czytaj więcej
Krystian Czaj

Krystian Czaj

Analityk w IFM Global Funds S.A.


Absolwent Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach. L (...)
Czytaj więcej
Grzegorzd Tomiczak

Grzegorzd Tomiczak

Licencjonowany Doradca Inwestycyjny, Analityk w IFM Global Funds S.A.


Absolwent Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University w Nowym S (...)
Czytaj więcej
Monika Piecuch - Krause

Monika Piecuch - Krause

Radca Prawny, Inspektor Nadzoru w IFM Global Funds S.A.


Jest Radcą Prawnym wpisanym na listę radców prawnych Okręgowej Izby Ra (...)
Czytaj więcej
Patrycja Różalska

Patrycja Różalska

Kierownik ds. Operacyjnych i Księgowo-Finansowych w IFM Global Funds S.A.


Karierę w branży finansowej rozpoczęła w 2010 roku, wcześniej pracując (...)
Czytaj więcej

Piotr Dominik


Czytaj więcej

Poznaj opinie naszych klientów

Nasi znajomi, gdy tylko widzą spadki kursów, natychmiast uciekają. My jesteśmy cierpliwi, wiemy, że trudny czas trzeba przeczekać. Jesteśmy z IFM dlatego, że to firma, która gdy trzeba pokaże dołek, przedstawi prawdziwe wyniki. Oni nie boją się odbierać telefonów, gdy na rynku jest ciężko.

Przesiębiorcy z branży piekarniczej

Najważniejsze jest to, że IFM nie jest firmą anonimową. Ludzie są blisko nas, jesteśmy dla kogoś ważni i nie czujemy korporacyjności. Istotne dla nas jest także to, że chcieliśmy wewnętrznego spokoju, poczucia, że ktoś panuje nad naszymi pieniędzmi.

Prywatni Przedsiębiorcy, biznes rodzinny

Czuję, że państwo Jawieniowie, właściciele tego biznesu są blisko mnie. IFM Global Funds nie jest wielką korporacją, w której Zarząd siedzi gdzieś daleko, w szklanym biurowcu. Właściciele IFM dają mi silne poczucie, że ich interes to mój interes. Że oboje budują swoją długoterminową przyszłość w oparciu o mój długoterminowy interes.

Doświadczona Manager’ka

Pamiętam pierwsze śniadanie inwestycyjne, kilka lat temu, które organizował IFM Global Funds. Pomyślałam wtedy, po co to? Przyszłam na takie śniadanie. Pan Aleksander Jawień opowiedział gdzie był, z kim i o czym rozmawiał i co ma zamiar zrobić z moimi pieniędzmi. Zdałam sobie wtedy sprawę, że to dla mnie ważne. To był dla mnie dowód, że IFM nie przyjmuje bezkrytycznie opinii innych, nie bazuje na cudzych analizach.

Rentierka, długoletnia Klientka private banking

Z IFM Global Funds jestem od ponad 10 lat. (…) Nie chciałem kolejnych dużych mieszkań pod wynajem, szukałem inwestycji w fundusze zagraniczne z jednoczesnym minimalnym ryzykiem walutowym. Bardzo podoba mi się ten pomysł IFM z funduszami. Wiem, że nie ma takich w Polsce. W IFM znalazłem dokładnie to, czego szukałem. Siła wiedzy pana Jawienia przekonała mnie do współpracy.

Historyk

Do firmy trafiłam z polecenia znajomych. Ujęli mnie swoją profesjonalnością i indywidualnym podejściem do klienta. Ja z zasady nie ufam instytucjom finansowym. Żadnym. Dlatego sprawdziłam IFM od podszewki. Wierzę w rodzinne biznesy, bo ich właściciele mają dużo do stracenia. Dlatego związałam się z IFM Global Funds.

Przedsiębiorczyni

Od wielu lat jestem klientem private bankingu. Szukałem ciekawych ofert inwestycyjnych, a wszyscy doradcy finansowi proponowali mi to samo. W IFM pociąga mnie dostęp do luksemburskich funduszy. To ciekawa opcja.

Doświadczony Inwestor z rynku nieruchomości

Od wielu lat jestem klientem private bankingu. Szukałem ciekawych ofert inwestycyjnych, a wszyscy doradcy finansowi proponowali mi to samo. W IFM pociąga mnie dostęp do luksemburskich funduszy. To ciekawa opcja.

Doświadczony Inwestor z rynku nieruchomości

IFM dba o Klienta długoterminowo. Przedstawia korzyści ze współpracy, a nie produkt. A ryzyko jest zawsze, czy to ceny złota, czy akcji. To co mnie trzyma w IFM, to fakt, że dokumenty do podpisu są wcześniej omawiane, wszystko jest wyjaśniane, tłumaczone. To ważne dla kogoś, kto się nie zna. Nie ma drobnych druczków. Wyjaśnia się ryzyko, a nie deklaruje gwarantowanej stopy zwrotu.

Doradca Zarządów

Jesteście tak blisko nas, swojego biznesu, dajecie mi pewność, że wiecie co robicie, nikt Was nie podejdzie, nikt Was nie omota, bo jesteście za blisko swojego. Oboje z mężem macie kierunkowe wykształcenie, doświadczenie, wiecie co robicie, nie dacie się omotać. Czy Wy w ogóle macie konkurentów?

Zarządca prywatnego majątku

Wybrałem IFM Global Funds, ponieważ jej pracownicy są dobrze przygotowani i zmotywowani. Oferta nie bazuje bezkrytycznie na tym co jest dostępne na rynku. Dodatkowo wiedza IFM na przykład o obligacjach korporacyjnych jest unikalna. Fundusze IFM Global Funds to jest dobry wybór, gdy chce się zainwestować na długo i bezpiecznie. Ponadto IFM podlega kontroli KNF i jest notowany na NewConnect.

Prezes spółki giełdowej

Pracownik IFM Global Funds zadzwonił do nas w momencie gdy szukaliśmy dywersyfikacji naszych oszczędności. Prowadząc własną firmę wiedzieliśmy, że trzeba szukać różnych form inwestycji. Teoretycznie moglibyśmy sobie sami z tym poradzić, ale to nie prawda. Bez podstawowej wiedzy lepiej tego nie dotykać. Przy współpracy z IFM mamy komfort, że gdy ma się wątpliwości, to pracownicy IFM starają się je rozwiać, wytłumaczą i doradzą.

Właściciele firmy z branży medycznej

Zainwestuj w bezpieczne produkty finansowe otwarte na Ciebie

Kup online