Wróć
Znajdujesz się na: Strona główna Dowiedz się więcej Produkty PSO Systematyczne Oszczędzanie
Produkty PSO Systematyczne Oszczędzanie

Środki na każdą inną okoliczność

Czas czytania: 3 minuty

Chcesz poszerzać swoją wiedzę studiując podyplomowo? Chciałbyś poczuć „wiatr we włosach” jeżdżąc do pracy własnym skuterem albo zaskoczyć bliską osobę jakąś szaloną niespodzianką?

Chcesz poszerzać swoją wiedzę studiując podyplomowo?

Chciałbyś poczuć „wiatr we włosach” jeżdżąc do pracy własnym skuterem albo zaskoczyć bliską osobę jakąś szaloną niespodzianką?

A może chcesz się zabezpieczyć na wypadek kosztownego leczenia?

Wystarczy systematycznie oszczędzać. Nie odczujesz tego w znaczący sposób w miesięcznym budżecie, a ani się obejrzysz, gdy zgromadzisz zakładaną pulę.

1.png

W dzisiejszych, dynamicznych czasach wykształcenie to aktywo niezwykle cenione przez pracodawców. Aby być dobrym w tym co się robi, warto nieustannie pogłębiać swoją wiedzę. Sęk w tym, że studia podyplomowe bądź kursy specjalistyczne wiążą się z kosztami, często niemałymi. Przykładowo, studia podyplomowe o kierunku „Narzędzia informatyczne w analizie danych” to koszt rzędu 5 900 złotych. To jest w Twoim zasięgu! Wystarczy, że przez 19 miesięcy (czyli niespełna 1,5 roku) będziesz odkładał 300 złotych miesięcznie do Programu Systematycznego Oszczędzania IFM.

A może MBA i pokrycie kosztu 50 000 złotych to Twój cel? Jeśli możesz sobie pozwolić, by co miesiąc odłożyć np. 700 złotych, ten dyplom może być w Twojej kieszeni za 5 lat. Jeśli w tym samym czasie chciałbyś zgromadzić środki na opcję MBA dostępną w cenie 100 000 złotych, musiałbyś się zmobilizować do co miesięcznego odkładania 1 400 złotych.

Męczy Cię jazda samochodem zatłoczonymi ulicami? Marzysz o wiosenno-letnich dojazdach do pracy skuterem? Kup własny jednoślad! Średniej klasy motocykl typu skuter to wydatek rzędu 6 500 złotych (np. Romet Maxi 125). By zgromadzić taką kwotę, wystarczy przez 21 miesięcy (to niespełna 2 lata) odkładać do Programu Systematycznego Oszczędzania IFM kwotę 300 złotych.

A może oczyma wyobraźni widzisz Vespę Sprint 125 ABS, która kosztuje 20 500 złotych? Nic trudnego, w 3 lata powinieneś zrobić sobie ten prezent. Odkładaj tylko co miesiąc 500 złotych.

Zapewne chciałbyś czasem zrobić coś szalonego. Zaskoczyć bliską osobę np. w okrągłą rocznicę urodzin albo ślubu jakąś niesamowitą niespodzianką. Może wręczając bilety lotnicze na szaloną majówkę na Islandii w poszukiwaniu zorzy polarnej? Kraina Tukanów i Kolibrów? Czemu nie?! Każdy szalony pomysł można zrealizować. Wystarczy systematycznie odkładać 300 złotych miesięcznie w Programie Systematycznego Oszczędzania IFM, by np. po 5 latach mieć do dyspozycji 21 000 złotych, a nawet więcej. Z taka sumą, w wyjątkowych momentach życia, możesz zaskoczyć Twoich bliskich pomysłami. Może Ty albo ktoś z grona Twoich bliskich będzie musiał skorzystać z leczenia specjalistycznego. W ramach publicznej służby zdrowia często trzeba na jego realizację czekać latami. Np. na zabieg okulistyczny usunięcia zaćmy, który trwa do 30 minut, trzeba czekać nawet 2 lata. Koszt takiego leczenia w prywatnej placówce wraz z wizytami kontrolnymi po zabiegu to kwota ok. 4 500 złotych.

Wystarczy 15 miesięcy (czyli tylko rok i 3 miesiące) systematycznego oszczędzania kwoty 300 złotych w Programie Systematycznego Oszczędzania IFM, by oczekiwanie na taki zabieg nie było Twoim problemem.

Warto odkładać i gromadzić oszczędności w Programach Systematycznego Oszczędzania IFM. Można wtedy realizować najbardziej szalone pomysły, ale też zapewnić sobie poczucie finansowego bezpieczeństwa w różnych, czasem trudnych do przewidzenia, sytuacjach życiowych. Więcej o Programie IFM Moja Przyszłość z Bonusem dowiesz się tutaj

Drukuj

Przeczytaj również

Wrzesień: Rynki próbują odrabiać sierpniowe straty

Czytaj więcej

Sierpień: Rynki boją się recesji

Czytaj więcej

Lipiec: inwestorzy w oczekiwaniu na decyzje władz monetarnych

Czytaj więcej

Czerwiec: bankierzy centralni pompują euforię

Czytaj więcej

Maj: brak umowy handlowej odciska piętno na rynkach akcji

Czytaj więcej

Marzec: globalni inwestorzy bagatelizują ryzyko

Czytaj więcej

Luty: Euforia na giełdach w nadziei na Trade Deal

Czytaj więcej

Wyniki Funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania na dzień 31 stycznia 2019 roku

Czytaj więcej

Styczeń: Światowe giełdy łapią oddech

Czytaj więcej

Kolejny udany rok dla posiadaczy IFM PORTFELA DYWIDENDOWEGO

Czytaj więcej

Zainwestuj w bezpieczne produkty finansowe otwarte na Ciebie

Kup online