Wróć
Znajdujesz się na: Strona główna Dowiedz się więcej Produkty PSO Systematyczne Oszczędzanie
Produkty PSO Systematyczne Oszczędzanie

Realizacja pasji

Czas czytania: 2 minuty

Pasja jest dla wielu z nas receptą na ciekawie spędzony czas, odskocznią od codzienności, a dla niektórych wręcz esencją życia.

Pasja jest dla wielu z nas receptą na ciekawie spędzony czas, odskocznią od codzienności, a dla niektórych wręcz esencją życia. Wspinaczka wysokogórska, żeglarstwo czy pilotowanie samolotu to tylko kilka przykładów z obszernego zbioru aktywności.

1.png

Często jest tak, że chcemy „zarazić” naszą pasją swoje dzieci, pokazać im związaną z nią radość, satysfakcję. Owa radość i satysfakcja wiąże się również z kosztami, często niemałymi.

Jeśli chcielibyśmy zdobyć patent żeglarza jachtowego, powinniśmy dać radę. To koszt rzędu 990 zł za kurs oraz 250 zł za egzamin. Jeśli uprawnienia takie chciałoby zdobyć nasze dziecko, możemy je wysłać na dwutygodniowe półkolonie w cenie 1 100 zł i za egzamin zapłacić 125 zł.

Kurs wspinaczkowy podstawowy dla dziecka? To koszt rzędu 1 950 zł, z uwzględnieniem zakupu butów, kasku, uprzęży i kilku innych rzeczy.

A może my sami pasjonujemy się lotnictwem i chcielibyśmy tą pasję zmaterializować, zostając pilotem? Zdobycie licencji to koszt w przedziale 30 - 35 tysięcy złotych. Możemy to zrealizować odkładając w Programie Systematycznego Oszczędzania IFM przez 4 lata, co miesiąc 600 złotych. Nasze dziecko ma 8 lat i uwielbia samoloty? Wystarczy, że przez 7 lat będziemy w Programie Systematycznego Oszczędzania IFM systematycznie co miesiąc odkładać 300 zł, a marzenie naszego dziecka, by zostać pilotem zrealizuje się na jego 15-te urodziny. Będzie musiał zaczekać do 18 urodzin, ale pulę środków może dostać 3 lata wcześniej. Więcej o Programie IFM Moja Przyszłość z Bonusem dowiesz się tutaj

Drukuj

Przeczytaj również

Wrzesień: Rynki próbują odrabiać sierpniowe straty

Czytaj więcej

Sierpień: Rynki boją się recesji

Czytaj więcej

Lipiec: inwestorzy w oczekiwaniu na decyzje władz monetarnych

Czytaj więcej

Czerwiec: bankierzy centralni pompują euforię

Czytaj więcej

Maj: brak umowy handlowej odciska piętno na rynkach akcji

Czytaj więcej

Marzec: globalni inwestorzy bagatelizują ryzyko

Czytaj więcej

Luty: Euforia na giełdach w nadziei na Trade Deal

Czytaj więcej

Wyniki Funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania na dzień 31 stycznia 2019 roku

Czytaj więcej

Styczeń: Światowe giełdy łapią oddech

Czytaj więcej

Kolejny udany rok dla posiadaczy IFM PORTFELA DYWIDENDOWEGO

Czytaj więcej

Zainwestuj w bezpieczne produkty finansowe otwarte na Ciebie

Kup online