Wróć
Znajdujesz się na: Strona główna Dowiedz się więcej Produkty PSO Systematyczne Oszczędzanie
Produkty PSO Systematyczne Oszczędzanie

Dostatnie życie na emeryturze

Czas czytania: 3 minuty

Słowo emerytura powinno kojarzyć się z zasłużonym odpoczynkiem i spokojem, czasem w którym można np. realizować swoje pasje.

Słowo emerytura powinno kojarzyć się z zasłużonym odpoczynkiem i spokojem, czasem w którym można np. realizować swoje pasje. Nie powinno wywoływać stresu, kojarzonego ze spadkiem poziomu życia na skutek otrzymywania mniejszej ilości pieniędzy niż w czasie aktywności zawodowej.

Szacunki wysokości przyszłej emerytury Polaków nie zapewniają poczucia spokoju i finansowego bezpieczeństwa.

Dlatego warto pomyśleć o gromadzeniu dodatkowych środków, które pozwolą spokojnie i godnie żyć na emeryturze, a jednocześnie zapewnią możliwości realizowania swoich hobby, pasji i działań, na które brakowało wcześniej czasu.

Osoby aktywne zawodowo mogą skorzystać z Programu Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem na 17 lat. Program ten może wypracować dla Ciebie 127 tysięcy złotych, jeśli co miesiąc będziesz wpłacać 300 złotych. Możesz oszczędzać więcej, np. 500 złotych miesięcznie? Twoje oszczędności mogą osiągnąć wartość 210 tysięcy złotych.

Jeśli Program Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem będzie jedynym źródłem Twojej emerytury, staraj się odkładać jak najwięcej co miesiąc, albo dopłacaj okazyjnie większe kwoty ponad te zaplanowane do Programu. Nie wiąże się to dla Ciebie z żadnymi kosztami. Jeśli otrzymasz niską emeryturę z ZUS’u dodatek do niej z Programu Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem będzie doskonały. Oszczędzasz już na emeryturę przez inny plan systematycznego oszczędzania? Dobrze. Program Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem potraktuj jako świetny dodatek, wypracowany na rozwiniętych rynkach zagranicznych, nie tylko na polskim rynku finansowym.

Zgromadzone środki zapewnią Ci faktyczne poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji czerpania z życia. A może zechcesz je kontynuować nie w Polsce? Oglądałeś brytyjską komedię „Hotel Marigold”, której bohaterowie jesień życia postanawiają spędzić w Indiach?

Za najlepsze miejsca na emeryturę, światowe rankingi określają Hiszpanię i Niemcy. Koszty życia są tam wysokie. Trzeba by odkładać co miesiąc sporą sumę. By było taniej, można spojrzeć w innych kierunkach, które mogą zapewnić bardziej komfortowe warunki niż Polska. Czarnogóra to kraj, który zapewni Ci niższe koszty życia oraz m.in. ciepły, stabilny klimat. Tajlandia to z kolei kraj, w którym para emerytów dysponująca kwotą ok. 3 tysięcy złotych miesięcznie może wieść komfortowe życie bez wyrzeczeń. Program Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem, w którym będziesz oszczędzać przez 17 lat może pokryć Ci koszty blisko 6 lat życia w tym kraju. A może Kolumbia, Nikaragua, Ekwador, czy Filipiny? Rosnący poziom opieki medycznej, jakość środowiska naturalnego, dojrzałe w słońcu warzywa, owoce, czy słońce jako dostawca witaminy D to cenne walory tych miejsc. A Ciebie na to stać!

Pamiętaj o jednej z korzyści Programu Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem – możesz go przerwać w dowolnym momencie i wcześniej niż zakłada opcja czasowa Programu wycofać całą pulę środków. Program zakłada m.in. 12-letni okres oszczędzania, a Ty możesz go zamknąć po 8 latach. Program umożliwia oszczędzanie m.in. przez okres 17 lat, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś go zakończył po 10, czy 15 latach. Nie wiąże się to dla Ciebie z żadnymi kosztami. Twoje oszczędności wypracowały oczekiwaną przez Ciebie wartość? Możesz je wycofać i czerpać z nich. Więcej o Programie IFM Moja Przyszłość z Bonusem dowiesz się tutaj

Drukuj

Przeczytaj również

Wrzesień: Rynki próbują odrabiać sierpniowe straty

Czytaj więcej

Sierpień: Rynki boją się recesji

Czytaj więcej

Lipiec: inwestorzy w oczekiwaniu na decyzje władz monetarnych

Czytaj więcej

Czerwiec: bankierzy centralni pompują euforię

Czytaj więcej

Maj: brak umowy handlowej odciska piętno na rynkach akcji

Czytaj więcej

Marzec: globalni inwestorzy bagatelizują ryzyko

Czytaj więcej

Luty: Euforia na giełdach w nadziei na Trade Deal

Czytaj więcej

Wyniki Funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania na dzień 31 stycznia 2019 roku

Czytaj więcej

Styczeń: Światowe giełdy łapią oddech

Czytaj więcej

Kolejny udany rok dla posiadaczy IFM PORTFELA DYWIDENDOWEGO

Czytaj więcej

Zainwestuj w bezpieczne produkty finansowe otwarte na Ciebie

Kup online